Aktuální BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ
najdete v sekci AKCE
AKCE PRO FIRMY PRO ŠKOLY KARIÉRA DOTAZY GA CLUB KONTAKT hledat
Neznámý (Febio)
Hrajeme: 3.10. v 18:00 v Malém kině (115,-)

akční krimi, thriller, drama
Rumusko/Lotyšsko/ČR - 2020 - (12) - 123 minut - CinemArt
Titulky/dabing: titulky

Režie: Bogdan George Apetri
Hrají: Bogdan Farcaș, Dragoș Dumitru, Vasile Muraru, Ana Popescu, Olimpia Mălai, Kira Hagi, Ion Bechet, Andrei Aradits, Emanuel Pârvu

Obsah:
Mimořádně pracovitý a schopný policista si nad rámec své práce vezme za úkol vyšetřit případ několikanásobného žhářství. Se stejnou horlivostí se však také zadluží kvůli své přítelkyni a problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Dokáže se s nimi včas vypořádat? Kriminální thriller z prostředí současného rumunského maloměsta vyniká přesvědčivostí hereckých výkonů, kamerou Olega Mutua i plynulostí, s níž spojuje několik žánrových poloh.

Policejní inspektor Florin se kvůli vášnivému vztahu k mladé atraktivní Stele dostává do víru událostí vedoucích k jeho neodvratnému pádu na lidské dno. Film osciluje na hranici krimi thrilleru, film noir i akční podívané. Příběh postupně odhaluje temnou proměnu hlavní postavy a její sestup do pekla, kde neplatí žádné morální zákony.
Florin je policejní inspektor kriminálního oddělení v rumunském městečku a brzy má být povýšen. Jeho osobní život se točí kolem krásné a o hodně mladší Stely. Ale vztah je pro něj velmi nákladný. Aby si pojistil, že ji neztratí, dá Florin Stele auto a požádá ji o ruku. K tomu sehnal také nový plně vybavený byt, za což utratil všechny své úspory a ještě se hodně zadlužil. Gesto zapůsobí a Stela řekne ano. Brzy poté, co se nastěhují do nového bytu, hrdinu jeho dluhy u banky, příbuzných a známých doženou a ocitá se na mizině. Jeho tíživou finanční situaci ještě násobí žárlivost a strach, že ho Stela podvede a opustí, zvláště když jeho profese obnáší noční práci i častý pobyt mimo město.
V den, kdy dvojici poznáváme, se Stela sama vydává na oslavu narozenin bývalého kolegy Mariana do hotelu, který tento úspěšný podnikatel vlastní. Florin se mezitím zoufale snaží unikat telefonům z banky. V této situaci se na policistu obrátí příbuzný Ilie s prosbou o pomoc s případem jeho syna, který se zapletl do údajné loupeže. A protože i jemu Florin dluží peníze, nemůže odmítnout. Pátrání jej zavede do boxerského klubu, kde odhalí spletitý případ lží, dluhů a lichvářského vydírání. V rámci vyšetřování případu zneužije svého postavení a nátlakem, intrikami a lží si vynutí peníze od otce jednoho z mladíků zapletených do konfliktu. I když peníze použije na smazání vlastních dluhů, zdaleka to nestačí. Žárlivostí sžíraný policista má ale i další velký problém – hra, kterou rozehrál svými machinacemi a podvody v drsné komunitě lichvářů, se mu vymyká z rukou. A když mu Stela zavolá, že je mezi nimi konec, začne zhrzený hrdina připravovat pomstu. Vše mu dokonale vychází, ale osud si vybral jiný konec...

Oficiální stránka:
http://www.febiofest.cz/filmy-2021/neznamy-1317f

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=Xg1lmNoYNPw&ab_channel=CinemArtCZ

Promítací časy:

AKTUÁLNÍ PROGRAM


Miluj svého robota (Be2Can)
Láska přichází přes data ...více
Mainstream (Be2Can)
Vítejte v antisociální síti ...více